Kiedy zaczyna się listopad, najczęściej zaczyna się wzmożona aktywność wirusów i bakterii. Jesienią chorujemy najczęściej. Ponadto przez deszcze, mgłę, wiatr dużo mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Szybko robi się ciemno, późno wstaje słońce. To wszystko sprzyja złemu nastrojowi. W tym artykule powiemy, jak sobie radzić z jesienną chandrą. Skupimy się między innymi na kąpielach w jacuzzi. Każdy producent domowych jacuzzi przyznaje, że kąpiele w nich sprzyjają zdrowiu psychicznemu.

Dbaj o wypoczynek na powietrzu, zaopatrz się w suplementy diety

Nietrudno zauważyć, że w okresie jesienno-zimowym jesteśmy najbardziej przygnębieni. Wtedy też psychoterapeuci mają najwięcej pacjentów. Szare, deszczowe dni, długie wieczory sprzyjają nostalgii. Ale jesień to również czas, gdy brakuje nam potrzebnych witamin, między innymi witaminy D, którą produkujemy wystawiając ciało na słońce. Już od końca września warto suplementować tę i inne witaminy oraz makro i mikro składniki. Kolejnym sposobem na radzenie sobie z jesienną chandrą jest ruch. Choć pogoda może nie dopisywać postaraj się spędzać chociaż pół godziny dziennie na świeżym powietrzu. Szybki marsz może naprawdę pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. A jeśli naprawdę nie dasz rady zdobywać się na aktywność fizyczną na dworze, zadbaj o to w domu. Poskacz na skakance, porozciągaj się…

jacuzzi

Nie zamykaj się na innych!

To niezwykle ważna sprawa. Kiedy mamy „doła”, zwykle ulegamy tendencji by zamykać się na innych. Właśnie takie zachowanie często prowadzi do samobójstw. Oczywiście to w skrajnych przypadkach, ale nie warto odwracać się od najbliższych. Wspólne rozmowy mogą wiele dać. Graj z najbliższymi w gry planszowe, śmiejcie się, śpiewajcie.

Dużo się relaksuj – Pomyśl o jacuzzi

Coraz więcej osób decyduje się na kupno jacuzzi domowego. Dlaczego? Każdy producent domowych jacuzzi przyznaje, że to idealny sposób na relaks. Gdy na dworze zimno, świetnie jest spędzać czas w jacuzzi. Wyobraź sobie jak przychodzisz zmęczony z pracy, jesz coś, dokańczasz obowiązki domowe, a później przebierasz się w strój kąpielowy lub wchodzić nago do gorącej wody i korzystasz z hydromasażu.