Pierwszą kwestią, którą warto poruszyć omawiając temat wyboru komina jest zaufanie do specjalistów. Porady pracowników branży budowlanej warto skonsultować ze sprzedawcą kominów, który swoje porady opiera o doświadczenia klientów – duże miejsca dystrybucji doskonale wiedzą więc, co polecić w konkretnym przypadku. Nie warto decydować samemu – wybór systemu kominowego to poważne zagadnienie, które ma wpływ na bezpieczeństwo budynku!

Komin ceramiczny czy stalowy?

W obecnych czasach oba rodzaje kominów – stalowe i ceramiczne – skonstruowane są tak, by ich montaż był stosunkowo łatwy. Oba rodzaje kominów odporne są na bardzo wysokie temperatury. Kominy Gniezno ceramiczne w przeciwieństwie do stalowych nie są narażone na korozję, jednak są nasiąkliwe, co nie grozi kominom stalowym. Jakie więc są zalety obu tych systemów dostępnych kominów w Gnieźnie?

Kominy ceramiczne – zalety:

– dostosowane do wszystkich typów kotłów,

– nadają się do użytku w konstrukcjach jedno i wielokanałowych,

– nie są narażone na korozję,

– nie odkształcają się,

– mają łatwy montaż, 

– po nagrzaniu bardzo długo utrzymują ciepło.

Kominy stalowe – zalety:

– mogą być samodzielną konstrukcją lub wkładem kominowym,

– mają łatwy montaż,

– nie są nasiąkliwe,

– stosowane wewnątrz i na zewnątrz budynku,

– posiadają lekką konstrukcję,

– dostosowane do większości kotłów,

Jak widać, oba rodzaje kominów mają szereg zalet. Wybór nie jest więc prosty, jednak kupując komin w Gnieźnie warto dokładnie sprawdzić, jaki rodzaj będzie idealny w przypadku cech danego budynku. Profesjonalni dystrybutorzy kominów w Gnieźnie z pewnością doradzą odpowiedni rodzaj, który będzie służył konstrukcji przez wiele lat.