Coraz więcej mieszkańców dużych miast, takich jak Poznań czy Bydgoszcz, myśli o przeprowadzce. Wybierają mniejsze miejscowości, którym niczego nie brakuje, ale nie są tak przeludnione. Chodzi między innymi o Mogilno. Ostatnio miasteczko to znów zyskało na wartości, ponieważ powstają tu nowe mieszkania Mogilno, usytuowane na nowym osiedlu. Gdzie dokładnie? Ile kosztują? Czy są atrakcyjne? Powiemy o tym w artykule.

Nowe mieszkania Mogilno – Gdzie?

Inwestycje deweloperskie zwykle podzielone są na etapy. Nie inaczej jest z osiedlem w Mogilni e- a raczej trzema małymi, położonymi blisko siebie. Mimo wojny, pandemii i rosnących cen wszystkie prace odbywają się w zaplanowanym terminie. Dzięki temu  dwa z osiedla są już w pełni gotowe, a nowe mieszkania Mogilno mają w większości swoich właścicieli. Ostatnie osiedle powinno zostać wykończone pod koniec tego roku. Gdzie dokładnie powstają owe osiedla? Dwa z nich są usytuowane przy ulicy Grobla, trzecie znajduje się bliżej ulicy Niezłomnych. To naprawdę atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Niedaleko do centrum, obwodnicy, a jednak okolica zapewnia spokój i ciszę. Jak wyglądają mieszkania?

Nowoczesne apartamenty

Te nowoczesne apartamenty Mogilno zapewnią komfort każdemu – rodzinie z dziećmi, singlowi, parze z psem i tak dalej. W zależności od osiedla, mieszkania mają różny metraż. Na przykład na osiedlu numer III do wyboru są jedynie mieszkania 81,81 metrowe (2). Osiedle numer II ma do zaoferowania nieco więcej – 53, 61, 80 m2. Ostatnie osiedle to mieszkania 64 i 77 metrowe. Wszystkie są bardzo wygodne i przestronne.

Czy warto tu inwestować?  

Choć Mogilno nie należy do dużych miast, to niczego mu nie brakuje. Jest kino, basen, lodowisko zimą, wiele sklepów spożywczych, obuwniczych, z odzieżą i tak dalej. Posiada ono także miano powiatu, dzięki czemu stoi tu Szpital. W centralnej części Mogilna – parku, można podziwiać piękne widoki. Nie każde miasto może pochwalić się jeziorem w jego środku.  Ogromną zaletą Mogilna są stosunkowo niskie ceny. Mieszkania stoją tu po około 4,5 tysiąca złotych za metr kwadratowy.