Znicze, jak i wkłady do zniczy kupujemy w większej ilości w okresie listopada, kiedy to upamiętniamy święto zmarłych. Wybór tych produktów na rynku jest ogromny, a ceny różnią się. Jakie znicze i wkłady do zniczy kupować, aby paliły się przez długi czas?

Kupując znicze i wkłady do zniczy chcemy, aby nie tylko ładnie wyglądały, ale również i długi świeciły. jakie zatem wybiera znicze i wkłady do zniczy?

Wkłady do zniczy – jakie wyróżniamy i na które z nich warto zdecydować się?

Do najpopularniejszych wkładów di zniczy zaliczamy:

  • wkłady parafinowe, które są najczęściej wybierane spośród wszystkich dostępnych na rynku. Wkłady te są bardzo tanie – ich cena waha się od 2 do 5 zł, a czas palenia, w zależności od wielkości wynosi od 3 do 7 dni. Co ważne, świetnie sprawdzają się o każdej porze roku;
  • wkłady olejowe z reguły palą się znacznie dłużej niż wkłady parafinowe. Te wkłady palą się równomiernie bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Są jednak trochę droższe niż wkładu parafinowe;
  • wkłady woskowe – są najtańsze, jednak palą się najkrócej, a ich cena jest bardzo niska;
  • wkłady elektryczne led do zniczy – są coraz częściej wybierane ze względu na ich czas palenia, który może wynieść nawet do dwóch tygodni. Są one znacznie droższe niż pozostałe wkłady, jednak kiedy przestaną palić się, wystarczy tylko zmienić baterię. Niestety nie każdy jest przekonany do tego rodzaju wkładów. Niektórzy uważają, że nie oddają one takiego charakteru, jak tradycyjne znicze.
Znicze

Nowoczesna znicze na grobach – jakie to?

Z roku na rok asortyment zniczy i wkładów do zniczy powiększa się. Spotykamy różnorodne wzory i kolory zniczy. Obecnie do takich nowości, jeśli chodzi o znicze, zaliczymy:

  • znicze na baterie – takie znicze palić mogą się nawet do miesiąca czasu. To rozwiązanie jest dużo droższe, a blask tego znicza jest delikatniejszy, niż w przypadku tradycyjnych zniczy;
  • znicze solarne – posiadają diodę ledową i akumulator, który zasilany jest przez światło słoneczne. Działają podobnie, jak solarne lampki ogrodowe. Są one znacznie droższe niż tradycyjne znicze, bo ich cena zaczyna się od 50 zł, jednak niektórzy producenci zapewniają, że pala się one nawet do 3 lat.