Decydując się na zlecenie firmie robót ziemnych, inwestor boryka się z dylematem wyboru odpowiedniego zleceniodawcy. Nic dziwnego – wykonywanie robót ziemnych wymaga doświadczenia, znajomości przepisów oraz odpowiedniego zaplecza maszynowego. Czym więc kierować się, wybierając wykonawcę robót ziemnych w Lubawie?

Przepisy prawa – dekalog firm budowlanych!

Przystępując do wykonywania robót ziemnych, rozbiórek i wyburzeń należy sprawdzić, czy firma, której ofertą jesteśmy zainteresowani, posiada kompetencje, zezwolenia i zespół specjalistów – w tym odpowiedzialnego kierownika robót. Przy tego typu pracach podstawą jest działanie w ramach przepisów prawa, które regularnie się zmieniają, dlatego aspekt ten powinien być tematem pierwszej rozmowy z wykonawcą. Dopiero mając pewność, że firma, która przedstawia ofertę, działa w oparciu o najnowsze przepisy, warto przystąpić do dalszych rozmów i finalnie dać jej zlecenie. Ważne jest również, by firma udzielała porad w zakresie dopełnienia formalności i pomogła zdobyć odpowiednie zezwolenia, jeśli takowe są niezbędne. 

Bezpieczeństwo i nowoczesne technologie – niech idą w parze!

Szukając wykonawcy robót ziemnych z Nowego Miasta Lubawskiego warto zrobić rozeznanie w kwestii bezpieczeństwa. Firma powinna działać w standardach BHP oraz dbać o bezpieczeństwo podczas inwestycji, również na mocy prawa. Zanim spisze się umowę, warto dogadać kwestie odpowiedzialności za ewentualne wypadki, sprawdzić, w jaki sposób firma respektuje prawo oraz w jaki sposób dba o bezpieczeństwo. W utrzymaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pomaga korzystanie z nowoczesnych technologii. Obecnie warto inwestować we współpracę z firmami, które korzystają z nowoczesnego parku maszynowego i zapewniają kompleksową obsługę – każde użytkowanie dodatkowego sprzętu i pracowników to zwiększone ryzyko na placu robót. 

rozbiórki kujawsko-pomorskie

Usługi dodatkowe – ważny aspekt finansowy i logistyczny

Przeglądając oferty firm w dziedzinie robót ziemnych w Lubawie i okolicy warto zwrócić uwagę na ciekawe oferty dodatkowe, które oferują firmy. Jeśli zlecenie obejmuje wyrównanie terenu i prace wstępne pod nową inwestycję, warto zastanowić się, z jakich usług dodatkowo trzeba będzie skorzystać i już na etapie wyboru wykonawcy poszukać takiego, który będzie oferował wykonanie wszystkich robót ziemnych w Nowym Mieście Lubawskim. Ciekawą opcją jest wybranie firmy, która oferuje dodatkowo wywóz pozostałości, takich jak:

– odpady budowlane,

– gruz,

– złom. 

Ułatwia to pracę, ponieważ klient nie musi martwić się, w jaki sposób zutylizować powyższe produkty. 

Nie tylko wywóz jest interesującą opcją! Najkorzystniej, gdy wybrana firma oferuje usługi mobilną kruszarką. Pozyskane podczas prac ziemnych gruz i beton można wtedy rozkruszyć na miejscu i pozyskać niezbędne do utwardzania terenu czy wykonywania dróg, placów,  oczyszczone kruszywo w wybranej frakcji. To rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne!

Postaw na profesjonalizm!

Wybierając firmę do robót ziemnych w Lubawie i okolicy zawsze warto stawiać na profesjonalizm i kierować się wskazanymi wytycznymi. Przede wszystkim należy zaufać wykonawcy, który:

– ponosi odpowiedzialność prawną, działa w obrębie prawa i doradza klientowi w formalnościach, 

– dba o najwyższe standardy bezpieczeństwa,

– posiada nowoczesne zaplecze maszynowe,

– oferuje kompleksową obsługę inwestycji,

– jest w stanie wykonać niezbędne usługi dodatkowe,

– przetworzy pozyskane w trakcie prac surowce na możliwe do wykorzystania produkty.