Posiadanie jacuzzi jest popularne już od kilku dobrych lat. Mimo tego, że na jego posiadanie może pozwolić sobie większość z nas, nie każdy ma świadomość, że sam zakup to nie wszystko. Jak to? Musimy odpowiednio przygotować miejsce na nie, zwłaszcza, kiedy planujemy je w swoim ogrodzie. O co dokładnie chodzi? Wyjaśniamy w dalszej części.

Pomyśl o miejscu

Przed zakupem jacuzzi ogrodowego powinniśmy zaplanować dla niego miejsce. Warto wybrać takie wymiary, które będą bezproblemowe do instalacji, a także nie zajmą połowę ogrodu czy pokoju. Oferty producentów jacuzzi są naprawdę bogate, dlatego z pewnością znajdziesz coś, co będzie dostosowane do potrzeb, ale także miejsca, jakim dysponujesz. Kolejna rzecz to transport. Czy ciężarówka będzie miała, jak wjechać? Czy dobrze się wtedy ustawi? Jak przeniesiemy je dalej? Wybierzmy takie miejsce, w którym nie będą nam przeszkadzać drzewa, furtka czy płot. Jeśli wiemy, że sam dojazd będzie utrudniony, warto odpowiednie wcześnie pomyśleć o wynajmie wózka czy transportera, który pomoże nam w ustawieniu.

Jacuzzi ogrodowe

Na samym początku pamiętajmy o tym, że potrzebne będzie wyrównane miejsce, dzięki któremu jacuzzi będzie ustawione odpowiednio. Nie wybierajmy także miejsc, które są często nasłoneczniane, ponieważ nie jest to zdrowe ani dla urządzenia ani dla nas samych. Zaleca się również, aby unikać sąsiedztwa drzew liściastych czy pylących krzewów. Spadające liście i pyłki mogą zanieczyścić wodę i tym samym zepsuć przyjemność korzystania z kąpieli z bąbelkami.

Czas spędzony w wannie z hydromasażem powinien być przyjemny, dlatego decydujmy się na ciche, spokojne i niezauważalne miejsce w ogrodzie. Zapewnijmy sobie prywatność, której nie zburzą ciekawskie spojrzenia sąsiadów i przechodniów. Miejmy na uwadze również sposób napełniania wanny i spuszczanie z niej wody. Wodę w jacuzzi powinniśmy wymieniać kilka razy w ciągu roku, dlatego warto zadbać o to, aby do miejsca, w którym stoi wanna, można było łatwo doprowadzić wąż ogrodowy.