Żadna kobieta zachodząc w ciąże nie zakłada, że jej dziecko urodzi się chore. Kiedy dowiaduje się, że maluch będzie miał autyzm w głowie zwykle ma masę pytań. Jedno z nich może dotyczyć edukacji. Czy dziecko z autyzmem może i powinno chodzić do przedszkola Gniezno? Jak najbardziej! O tym w artykule.  

Może, ale czy powinno?

Oczywiście, dziecko z autyzmem może chodzić do przedszkola. W niektórych miastach są nawet specjalne przedszkola Gniezno dla dzieci z autyzmem i innymi specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Tak naprawdę każde dziecko jest inne. Dotyczy to również dzieci z autyzmem czy na przykład zespołem downa. Nie jest powiedziane, że każde dziecko autystyczne będzie się dobrze odnajdywać w przedszkolu, podobnie, jak nie jest powiedziane, że nie będzie się odnajdywać. Wpływ ma tu wychowanie, ale też samo przedszkole.

Czy prywatne przedszkola Gniezno są lepsze?

Wiele osób uważa, że prywatne przedszkola są zdecydowanie lepsze od placówek publicznych. Czy to prawda? Pod uwagę należy wziąć kilka spraw. Po pierwsze – wyposażenie. Rzeczywiście nierzadko wyposażenie przedszkola Gniezno prywatnego i publicznego to przedszkola niepubliczne Gniezno wypadają lepiej. Znajdzie się tam nowsze meble, zabawki, gry, kolorowanki, prawdopodobnie ściany będą częściej odmalowywane i tak dalej. Jednak są to rzeczy, na które większą uwagę zwracają dorośli, a nie dzieci. Jednak inaczej sprawy się mają, jeśli dziecko jest niepełnosprawne fizycznie lup cierpi z powodu upośledzenia umysłowego. Wtedy łatwiej znaleźć przystosowane przedszkole z wykwalifikowaną kadrą wśród placówek prywatnych. Mimo to, zgodnie z prawem rodzice dziecka z autyzmem mogą wybrać przedszkola ogólnodostępne, integracyjne i specjalne.

przedszkole Gniezno

Dlaczego warto zapisać dziecko z autyzmem do przedszkola?

Wiek przedszkolny jest bardzo ważne. Wtedy dzieci chłoną najwięcej – uczą się składać zdania, czytać, pisać, liczyć. Wtedy też najłatwiej chłoną języki obce. Dzieci, które nie uczęszczają do przedszkola na ogół rozwijają się wolniej, mają problemy w nawiązywaniu relacji. W przedszkolu ćwiczyć się pamięć dzieci, uczy je samodzielności. Dlatego przedszkole Gniezno to opcja do rozważanie również w kontekście dziecka z autyzmem.